Aktualności podstawowa

WARSZTATY W PRACOWNI PORTOFINO

17 kwietnia klasy I c i II a uczestniczyły w niecodziennych warsztatach kulinarnych w Pracowni Portofino, gdzie gotowanie było prawdziwą przygodą. Wszystko odbywało się w formie zabawy w prawdziwej restauracji pod okiem profesjonalnych szefów kuchni. Dzieci zostały wprowadzone z zaczarowany świat smaków. Mali kucharze uczyli się profesjonalnego zdobienia talerzy, przygotowali pancake’owo – owocowe szaszłyki, poznali smaki i zapachy kuchni z całego świata, w zespołach przygotowali lemoniadę i własnoręcznie wyrobili makaron. Zwiedzili również fabrykę lodów i skosztowali przygotowanych przez siebie potraw. Dzieci wykazały się wielkim zaangażowanie i kreatywnością. Z niebywałą przyjemnością uczestniczyły w warsztatach. Będą to dla nich niezapomniane chwile. Być może któreś z nich zostanie szefem kuchni? Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzymał dyplom i medal Małego Kucharza.

Nad bezpieczeństwem dzieci w czasie wycieczki czuwały Panie Wychowawczynie oraz Panie Bożena Okuszko, Kinga Baran i Agata Dąbczak – Pasternak, którym serdecznie dziękujemy.