AktualnościAktualności podstawowaPrzedszkole

Konkurs plastyczno-techniczny „Latawce marzeń”

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 12 PRZEDSZKOLE NR 86 W LUBLINIE
KONKURS PLASTYCZNO-TECHNICZNY
Zespół Szkół Nr 12, Przedszkole Nr 86 w Lublinie zapraszają do udziału w Konkursie Plastyczno-Technicznym
Latawce marzeń
Patronat honorowy: Prof. Zbigniew Pater, JM Rektor Politechniki Lubelskiej
CELE KONKURSU
• rozbudzanie zainteresowań politechnicznych,
• kształtowanie i rozwijanie wyobraźni artystycznej,
• wyrażanie swojej kreatywności i pomysłowości w formie plastyczno – technicznej,
• doskonalenie sprawności manualnej,
• pogłębianie więzi dzieci z rodzicami lub opiekunami poprzez wspólne wykonanie
latawców,
• rywalizacja sportowa.
1.Konkurs podzielony jest na dwie kategorie wiekowe:
• 3–4-latki; • 5–7-latki
2. Każdy uczestnik przygotowuje latawiec. Możliwe jest zbudowanie go według własnego projektu lub z użyciem zestawu do samodzielnego montażu. Latawce gotowe (kupione w sklepie) nie będą klasyfikowane. Dopuszcza się zarówno latawce płaskie jak również skrzynkowe.
3. Konkurs składa się z dwóch etapów:
– budowa latawca z pomocą rodziców/opiekunów, w domu;
– konkurencja lotów, która odbędzie się na terenach zielonych ZS 12, w dogodnym terminie, przy sprzyjającej pogodzie (uczestnicy zostaną poinformowani o terminie).
4. Latawce przynoszone są na konkurs lotów – nie wcześniej.
5. Do dnia 15 listopada należy zgłosić uczestnictwo, co jest równoważne z dokończeniem budowy latawca przez zespół rodzic/opiekun – dziecko. Na tej podstawie zostanie utworzona lista uczestników do konkurencji lotów. Osoby niezgłoszone nie będą mogły uczestniczyć w konkurencji lotów.
6. Podczas konkurencji lotów odbędzie się ocena techniczna, w ramach której punktowane będą rozwiązania techniczne, staranność wykonania i dekoracje latawca.

7. Konkurs lotów będzie polegał na ulotnieniu latawca, z pomocą rodzica, opiekuna. Podczas lotu oceniane będą: stabilność lotu, ewolucje w powietrzu oraz efekty dodatkowe, np. zrzucenie skoczka spadochronowego.
8. Ocena ostateczna będzie sumą punktów z oceny statycznej i konkursu lotów.
9. Rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród i pucharów nastąpi w terminie późniejszym, podanym do wiadomości uczestnikom.
10.Informacji na temat konkursu udzielają koordynatorzy: mgr Agnieszka Sadowska-Pytka, mgr Jolanta Iwaniuk-Głuszczyńska.
KRYTERIA OCENIANIA
1. Oryginalność, rozwiązania techniczne.
2. Walory artystyczne.
3. Pomysłowość.
4. Własności lotne: stabilność w locie, ewolucje w locie, efekty specjalne.