Świetlicowe wieści

Warsztaty krawieckie w naszej świetlicy

Czy maszyna, nitka z igłą i nożyce mogą zainteresować ucznia?

Okazuje się, że tak i to nawet bardzo.  Chętni uczniowie klas trzecich spotykali się co wtorek na warsztatach krawieckich. Zasiadaliśmy do maszyny krawieckiej, co było ciekawym doświadczeniem. Uczyliśmy się rysować formy, wycinać z materiału wzory, szyć i projektować np. czarodziejskie kapelusze. Były i chwile grozy… Warsztaty krawieckie to kreatywna zabawa modą! Zaczynamy od igły i nitki, następnie szyjemy na maszynach, dalsze cele wyznacza wyobraźnia naszych młodych projektantów. Rozwijamy wyobraźnię przestrzenną, zdolności manualne i kreatywność. Najważniejsze i najciekawsze jest to, że szyjemy wspaniałe rzeczy. Każdy z nas miewa gorsze dni, lecz mamy lekarstwo na brak weny twórczej.  Pani Ania i Pani Ewa mają zawsze kilka „asów w rękawie’’ w postaci gotowych pomysłów na krawieckie dzieło. Na zajęciach zaczęliśmy szyć od poduszeczek na igły, następnie projektowaliśmy i szyliśmy kapelusze. Wówczas mogliśmy  wykazać się wyobraźnią – efekty były zaskakujące. Szyliśmy kominy na jesienną szarugę a pod koniec roku zajęliśmy się ozdobami na kiermasz bożonarodzeniowy. Stworzyliśmy  buciki ozdobione dzwoneczkiem z przeznaczeniem na orzechy czy bombki z materiałów w postaci gwiazdek i choinek, a także kolorowe skrzaty i filcowe ozdoby. Była to wspaniała okazja, by odkryć umiejętności naszych świetlików i sprawdzić się w roli projektantów, krawców i modeli. Nie możemy się już doczekać, jakie wyzwania w nowym semestrze przygotują nam nasze Panie krawcowe – Anna Marzec Błasik i Ewa Bogut.

Wychowawcy świetlicy: Anna Marzec-Błasik
Ewa Bogut