Aktualności podstawowaŚwietlicowe wieści

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

W dniu 22 października 2020 r.  w ramach ogólnopolskiej kampanii ,,Cała Polska czyta dzieciom” do świetlicy 62 zostali zaproszeni wychowawcy innych świetlic. Podczas spotkania nauczyciele podzielili się z dziećmi  wiedzą na temat genezy i problematyki opowiadania Andrzeja Maleszki pt. ,,Magiczne drzewo- czerwone krzesło” napisanego w konwencji realistyczno-magicznej.
Opowiadanie jest połączeniem świata rzeczywistego i fantastycznego. Dzieci poznały historię czerwonego krzesła wykonanego z sędziwego dębu o nadprzyrodzonych mocach, które spełnia życzenia. O tym zupełnie niespodziewanie dowiadują się bohaterowie opowiadania: Kuki, Gabi, Filip i Tosia. W kolejnych częściach serii ,,Magiczne drzewo” dzieci wyruszają w podróż śladem zaczarowanych przedmiotów wykonanych z niezwykłego drzewa, przeżywając wiele fantastycznych przygód.
Świetliki chętnie, w skupieniu wysłuchały treści  opowiadania, następnie wykonały rysunki do przeczytanego opowiadania.

Koordynator:  Anna Lis