Uczniowie klasy 3D ilustrują lekturę “Psie troski”

“Psie Troski” to urocza i pouczająca książka dla dzieci, które uwielbiają psy. Autor, Tom Justyniarski, opowiada prawdziwą historię psa o imieniu Betty, którego początkowe losy są obrazem bezmyślności i okrucieństwa ludzi w stosunku do zwierząt. Suczka mieszka w schronisku, aż do dnia, gdy jej los odmienił Adaś. Chłopiec wraz z rodzicami stworzył dla Betty ciepły, kochający dom i pozwolił na nowo uwierzyć w bezinteresowną miłość. Zaskakujący jest fakt, iż adoptowane zwierzę pewnego dnia niespodziewanie ratuje mu życie. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tej niezwykłej historii, musicie koniecznie przeczytać książkę. Jest napisana w sposób łatwy do zrozumienia dla dzieci w każdym wieku. Zawiera piękne ilustracje. Ponadto lektura przekazuje ważne wartości, takie jak: przyjaźń, odpowiedzialność i troska o innych. To wspaniała książka, która bawi i uczy jak ważne jest dbanie o innych oraz spełnianie swoich obowiązków. Uczniowie klasy 3D zainspirowani lekturą wykonali do niej piękne, całkiem nowe ilustracje, z których można było stworzyć wspaniałą wystawę.

W Polsce działa wiele organizacji i fundacji, które zajmują się opieką nad bezdomnymi psami. Oferują one schronienie, jedzenie i opiekę weterynaryjną dla zwierząt. Często organizują również akcje adopcyjne, podczas których można znaleźć nowy dom dla psa. Bezdomność naraża psy na wiele niebezpieczeństw, takie jak brak jedzenia, wody, opieki weterynaryjnej czy narażenie na niebezpieczne sytuacje na ulicy. Jeśli chcesz pomóc bezdomnym psom, możesz zrobić wiele rzeczy. Możesz przede wszystkim adoptować psa ze schroniska, ale także wesprzeć organizacje zajmujące się tą problematyką. Możesz również podjąć się wolontariatu w schronisku, gdzie będziesz miał możliwość bezpośredniej pomocy psom, np. wyprowadzając je na spacery czy zabierając na wizyty u weterynarza. Ważne jest, abyśmy wszyscy pamiętali, że bezdomne psy to żywe istoty, które potrzebują naszej pomocy. Dając im schronienie, jedzenie i opiekę, szczególnie w miesiącach zimowych możemy znacznie poprawić ich los i zapewnić im godne życie.

Marzanna Lebedziuk

Edyta Wiśniewska