Świetlicowe wieści

TRENING UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH W ŚWIETLICY 60

W świetlicy nr 60 od połowy września cyklicznie, (co tydzień w środę) odbywają się zajęcia z Treningu Umiejętności Społecznych (TUS).

Trening ten pomaga przede wszystkim rozładować emocje oraz rozwijać umiejętności komunikacyjne. Można podczas tych zajęć ćwiczyć rozumienie oraz wyrażanie emocji. Trening Umiejętności Społecznych uczy także samokontroli oraz przestrzegania zasad i norm społecznych.

Dotychczas na tych zajęciach dzieci mogły poznać podstawowe oraz zaawansowane emocje, a także stworzyć skrzynię emocji. Nauczyły się one również jak można rozwiązywać konflikty oraz jak zamieniać je w zgodę. Stworzyły także swoje “wizytówki”, które obrazowały to, co je najbardziej opisuje. Na podstawie opowiadań dzieci poznały również cechy dobrego przyjaciela, a także rozwijały swoją kreatywność oraz pomysłowość podczas zagadek i zabawy w kalambury o emocjach. Zapraszamy do galerii zdjęć z zajęć, które już się odbyły.

Wychowawca świetlicy:
Adrianna Wiechnik