Świetlicowe wieściWyniki rozstrzygniętych konkursów klas I-III oraz świetlicy

WYNIKI FINAŁU IV KONKURSU POETYCKIEGO PIERWIOSNEK

Wiersze o wiośnie przywodzą na myśl słońce, budzącą się do życia przyrodę, pierwsze podmuchy ciepłego powietrza, zieloną trawę, pojawiające się na drzewach listki. Pięknie ubrali to w słowa wybitni poeci, którzy nadali symboliczny sens tej porze roku –  – jest ona przedstawiana jako symbol nowego życia, zmiany, nadziei.

W dniu 18 maja 2022r. odbył się Finał IV konkursu Recytatorskiego Pierwiosnek.  Uczniowie klas I-III z pełnym zaangażowaniem zaprezentowali wiersze o tematyce wiosennej. Każdy występ odsłaniał nowe interpretacje utworów literackich znanych polskich poetów. Wiosna okazała się porą roku najbliższą sercom młodych recytatorów, bowiem tylko dzieci potrafią najpełniej odzwierciedlić wiosenne atuty: dynamikę, dźwięki, zapachy, kolory, świeżość nowego życia, spontaniczność, niewinność.

Mamy nadzieję, że konkurs rozbudził zainteresowania poetyckie świetlików i zachęcił do sięgania po strofy o wiośnie także w domu. Najpiękniej jednak byłoby doświadczyć wiosny z  książką w dłoni, szukając jej poetyckich obrazów na łonie natury. Zachęcamy wszystkie dzieci nie tylko do lektury, ale także samodzielnych prób uchwycenia i zatrzymania w słowie poetyckim tej pięknej, ale jakże ulotnej pory roku.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy Radzie Rodziców za współpracę przy organizacji konkursu oraz ufundowanie nagród konkursowych.

Organizatorzy konkursu: Pani Anna Lis, Pani Izabela Wróbel

Miło nam poinformować o wynikach konkursu

W kategorii klas I

Julia Zgórska kl. Ia