Świetlicowe wieści

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM- spotkanie z P. Dyrektorem naszej szkoły

,,Jadą, jadą dzieci drogą,
siostrzyczka i brat,
i nadziwić się nie mogą,
jaki piękny świat.
Tu się kryje biała chata,
tu słomiany dach,
przy niej wierzba rosochata,
a w konopiach strach.”

W dniu 17 lutego 2021 r. w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej ,,Cała Polska Czyta Dzieciom” gościliśmy w  szkolnej świetlicy P. Dyrektora szkoły –Lucjana Miciuka. Nasz gość przeczytał dzieciom wybrane wiersze znanych i lubianych polskich poetów, między innymi M. Konopnickiej pt. ,,Jadą, jadą dzieci drogą” oraz S. Jachowicza pt. ,,Basia”, które przeniosły  dzieci w świat pięknej poezji dziecięcej. Niektóre wiersze były zabawne, inne pouczające lub przedstawiające piękno otaczającej nas przyrody. W naszej świetlicy zabieramy dzieci w świat fantazji, wykorzystując tradycyjne metody. Czytając, rozwijamy wyobraźnię, stymulujemy rozwój mowy, doskonalimy pamięć oraz rozbudzamy ciekawość świata. Czytanie to również czas na wspólne rozmowy i dyskusje na temat przeczytanych opowiadań lub wierszy. Słuchając, dziecko śledzi rozwój akcji, dostrzega i przewiduje konsekwencje, a także zależności przyczynowo – skutkowe. Książki to również skarbnica wiedzy o emocjach. Dzieci nie tylko poznają uczucia, ale także uczą się je nazywać i dowiadują się, w jaki sposób je wyrażać. Czytając dzieciom dziś, budujemy inteligentne społeczeństwo jutra. Ważnym punktem spotkania była analiza treści przeczytanych wierszy oraz rozmowa kierowana P. Dyrektora z dziećmi, które chętnie brały udział w dyskusji, odpowiadały na pytania, ale również zadawały pytania naszemu gościowi.

W podziękowaniu za miłe i  wyjątkowe spotkanie Świetliki wręczyły P. Dyrektorowi własnoręcznie wykonaną laurkę.

Koordynator:
Anna Lis