Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – aktywnie i wesoło w klasie III D

Uczniowie klasy III D najchętniej realizują podstawę programową i poznają świat z pomocą metod aktywizujących, które angażują wszystkie zmysły. Z okazji przypadającego 17 listopada, Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, wychowawczyni przygotowała dla swojej klasy kilka zadań do wykonania. Miały one na celu utrwalenie tabliczki mnożenia, doskonalenie umiejętności pracy w grupie, ćwiczenie radzenia sobie z trudnymi emocjami. Utrwalenie tabliczki mnożenia realizowano w formie zabaw ruchowych, interaktywnych i gier planszowych. Na początku zajęć nastąpiła krótka rozgrzewka matematyczna z chustą animacyjną. Dzieci trzymające uchwyt z danym kolorem zadawały osobom z naprzeciwka do odgadnięcia iloczyny. Utrudnieniem był fakt, że chusta wirowała kiedy dzieci wokół niej biegały. Później były zabawy matematyczne w parach z wykorzystaniem piłek, i badmintona. Po takim energicznym wstępie dzieci przystąpiły do zadań w grupach. Były to: budowanie wieży z matematycznych kubków, znane i lubiane Kaboom, popularna gra “Ja mam, kto ma”;, okrągłe domino. W trakcie zadań było mnóstwo śmiechu, a element rywalizacji mobilizował zespoły do szybszej pracy. Podsumowaniem zajęć była ulubiona zabawa w escape room, tym razem w formie interaktywnej gry, gdzie trzeba było się wykazać znajomością tabliczki mnożenia, ale też świetnym refleksem oraz wybranie i napisanie odpowiedniego zdania (Jestem mistrzem, ale muszę ćwiczyć, by nim pozostać! Jest dobrze, ale będzie lepiej jak się jeszcze trochę pouczę! Oj, chyba mam sporo pracy przed sobą, ale też dużo potrafię, więc nie będzie źle!) Tym razem Klasową Mistrzynią Tabliczki Mnożenia została Vanessa Rozwałka! Serdecznie gratulujemy!

Marzanna Lebedziuk