,,Boże odwiedziny” – jasełka bożonarodzeniowe

Dzień 22 grudnia 2022 roku był w Zespole Szkół nr 12 czasem wyjątkowym.  W pięknie udekorowanych salach, przy świątecznie przystrojonych stołach spotkali się w ten zimowy poranek uczniowie  ze swoimi wychowawcami, by cieszyć się z nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.  Zamiast szeregu ławek wszyscy usiedli przy jednym stole, zamiast odpytywania był czas na rozmowy,  zamiast oceniania pojawiły się żarty i szczery śmiech. Nie zabrakło też tradycyjnych potraw i wspólnego kolędowania.  Po złożeniu sobie życzeń i spożyciu przepysznych dań wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy administracyjni naszej szkoły spotkali się na sali konferencyjnej, gdzie o godz. 11:00 dla klas 1-3,  a później o godzinie 12.05 dla klas 4-8 miały rozpocząć się jasełka. Następnie głos zabrała siostra Magdalena Kusior przypominając o sensie świąt Bożego Narodzenia. Po tych ciepłych słowach nadszedł czas na jasełka, które z całą pewnością należały do wyjątkowych.
Powodów można wymienić kilka:
1. były nasze, własne;
2. przygotowali je uczniowie z klasy IIIe i IVf pod przewodnictwem siostry Magdaleny Kusior a z pomocą
 Pani Joanny Kowalczyk, Pani Anny Jasińskiej i Pani Klaudii Szpot;
3. były dzisiejsze, współczesne i nowoczesne;
4. chór szkolny pod przewodnictwem Pani Katarzyny Wiśniewskiej zaśpiewał kolędy, które wprowadziły nas w wyjątkowy nastrój.
5. dawały nadzieję na to, że każdy dzień jest szansą na zmianę na lepsze, a nasze wysiłki zawsze zostaną nagrodzone.
	Po udanym przedstawieniu, łączącym tradycję z nowoczesnością, głos zabrał Pan Dyrektor Lucjan Miciuk składając życzenia dobrych, spokojnych i pogodnych świąt spędzonych w rodzinnej atmosferze.