AktualnościPrzedszkole

Realizacja cyklu zajęć z “Kolorowym Potworem” w ramach projektu “Kolorowy Potwór – nasz przewodnik w świecie emocji”, w grupie Motylków oraz Słoneczek.

Książka “Kolorowy potwór” w wersji pop-up to prawdziwa zdobycz Wydawnictwa MAMANIA, wśród książek dla dzieci poświęconych emocjom. Książka ta zaprasza naszych przedszkolaków do ważnego świata emocji, gdzie każda z nich – spokój, radość, złość, smutek, strach i miłość, posiadają swój unikalny kolor. Towarzyszyliśmy głównemu bohaterowi, pomagając uporządkować bałagan w emocjach, z którym borykał się kolorowy stworek. Podczas omawiania emocji dzieci dostrzegały sytuacje, w których odczuwamy emocje i odkrywały sposoby ich właściwego wyrażania. W czasie zajęć przedszkolaki wzięły udział w grze terenowej, poszukując po przedszkolu skarbu schowanego przez “Kolorowego Potwora”. Własne spostrzeżenia z zajęć wyraziły plakatem oraz wspólną zabawą z bańkami, a także lepiąc potwory z masy solnej. Zdecydowanie chcemy poprzez takie inicjatywy dostarczać dzieciom dobrych wzorców zachowania oraz wnosić dobra jak najwięcej do ich dziecięcego świata.