AktualnościPrzedszkole

W grupie „Pszczółek” odbyły się zajęcia pt. „Bezpieczeństwo w sporcie”,  które przeprowadził Pan Tomasz Banach- tata Alicji.  Na zajęciach dzieci dowiedziały się, jak ważny jest bezpieczny rozwój, jak wiele można osiągnąć, kiedy jesteśmy dobrze przygotowani do naszych ulubionych aktywności takich jak: jazda na rowerze, deskorolce, rolkach, hulajnodze. Wypadki w sporcie się zdarzają i wiemy dlaczego używanie ochraniaczy jest ważne i jakie konsekwencje może mieć upadek, kiedy nie zakładamy tego typu zabezpieczeń na najważniejszą cześć naszego ciała – głowę.

W trakcie zajęć dowiedzieliśmy się czym różni się „orzeszek” od klasycznego kasku i dlaczego warto chronić nasze ciało przed upadkiem. Pan Tomasz zademonstrował nam także różne rodzaje ochraniaczy na łokcie, kolana, dłonie ale także na klatkę piersiową. Po zajęciach dzieci otrzymały drobne upominki. Dziękujemy za wartościowe zajęcia!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Wychowawczynie:

Ewelina Szpakowska