Aktualności podstawowa

LEKTURY ONLINE W CYFROWEJ BIBLIOTECE NARODOWEJ

Z radością informujemy, że w cyfrowej Bibliotece Narodowej polona.pl są już dostępne  audiobooki lektur, klasyki literatury, publikacje oraz artykuły z czasopism naukowych. Można je pobrać online i wykorzystać na komputerach i urządzeniach mobilnych. Cyfrowa biblioteka została otwarta w ramach  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, realizując postulaty Ministerstwa Edukacji i Nauki.
W cyfrowej Bibliotece Narodowej polona.pl przygotowane zostały kolekcje tematyczne zawierające lektury, zarówno obowiązkowe jak i uzupełniające, znajdujące się w domenie publicznej. Kolekcje dostępne są pod następującymi linkami w cyfrowej bibliotece polona.pl:
Lektury szkolne. Część 1. Szkoły podstawowe
Lektury szkolne. Część 2. Szkoły ponadpodstawowe.
W obu kolekcjach znalazło się łącznie 212 publikacji, do których dostęp dla uczniów i nauczycieli jest darmowy i nie wymaga logowania w serwisie. Wszystkie publikacje dostępne są online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych. Lektury prezentowane w POLONIE mają warstwę tekstową pozwalającą na pełnotekstowe przeszukiwanie ich treści.

Zachęcamy do odwiedzenia biblioteki cyfrowej i czytania!

Katarzyna Mazur-Saczuk

Wicedyrektor ZS nr 12 w Lublinie