AktualnościPrzedszkole

Żyj ekologicznie i wyglądaj ślicznie!

W ramach realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego dla przedszkoli “Skąd się biorą produkty ekologiczne?” opracowanego wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Dzieci z grup “Dzwoneczki” oraz “Stokrotki” uczestniczyły w zajęciach, podczas których zapoznały się z grafiką i znaczeniem, logo ekologicznych produktów. Poszerzyły swoją wiedzę na temat ekologii, rolnictwa oraz pochodzenia ekologicznych produktów. Kształtowały umiejętności rozpoznawania i wyboru produktów ekologicznych. Poznały zasady zdrowego stylu życia oraz właściwych nawyków żywieniowych i higienicznych.

Przedszkolaki miały również okazję spróbować produktów ekologicznych od sprawdzonych dostawców oraz stwierdzić jednogłośnie, że im bardzo smakują.

Zachęcone do spożywania produktów z zielonym logo, stworzyły ekologiczną uprawę warzyw w swoich salach, z której korzystają podczas spożywania śniadań oraz podwieczorków w przedszkolu.

Koordynatorzy projektu

Amanda Jóźwik