Zespół Szkół Nr 12
Przedszkole

Latawce marzeń

17 listopada 2019 na boisku szkolnym ZS 12 odbyło się podsumowanie konkursu „Latawce marzeń”, którego koordynatorem była Pani Agnieszka Sadowska – Pytka. Na starcie stanęło 17 uczestników, każdy ze swoim latawcem. Jury konkursowe, pod przewodnictwem Pana Wojciecha Frąka, licencjonowanego sędziego modelarstwa lotniczego, wraz z dr. inż. Tomaszem Łusiakiem z Politechniki Lubelskiej oraz z Panią Agnieszką Krzywicką dokonało oceny techniczno – artystycznej. Następnie odbył się konkurs lotów, podczas którego każdy zawodnik miał za zadanie ulotnić swój latawiec. Niektóre wznosiły się wysoko, inne leciały nisko, tuż nad ziemią, były takie, które wykonywały dynamiczne akrobacje a jeden latawiec rozbił się, spadając z dużej wysokości. Emocji było co nie miara! W oczekiwaniu na ostateczny werdykt jury, wśród kibiców przeprowadzono plebiscyt na najpiękniejszy latawiec. Dwa latawce uzyskały jednakową liczbę głosów. Sędzia główny zarządził dogrywkę. Chwila napięcia…i mamy zwycięzcę: Nagrodę Publiczności otrzymał latawiec Kacpra Lewczyka. Tymczasem, prof. Paweł Droździel, Prorektor Politechniki Lubelskiej, rozpoczął dekorację uczestników. Każdy zawodnik otrzymał upominek, natomiast zwycięzcy danej kategorii dostali puchary. W kategorii 3 – 4 latków zwyciężyły Alicja i Aleksandra Mazuś, drugie miejsce zdobyła Lena Bobyk, natomiast na trzecim miejscu zawody ukończył Wojciech Żukowski. W kategorii 5 – 7 latków, na pierwsze miejsce zdobył Stanisław Jabłoński, drugie Karol Pytka, zaś trzecie Iwańczyk. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęci.