Powstanie Warszawskie (1.08.1944 – 2.10.1944)

63 dni chwały… Dni, w których przyjaźń zastępowała broń… A kilka chwil szczęścia… Całe życie… A wszystko po to, by pokazać światu…Czym dla Polaka jest… WOLNOŚĆ.

76 lat temu po 63 dniach walki upadło Powstanie Warszawskie.

W dniu 2 października 2020 roku uczniowie klas 8 wzięli udział w zajęciach edukacyjnych poświęconych bohaterom tamtych dni. Wyruszając w podróż śladami Powstania Warszawskiego, młodzież przeniosła się do Muzeum Powstania, następnie na ulice Warszawy, na których do dzisiejszego dnia widnieją ślady bohaterskiej walki powstańców, w tym bohaterów lektury pt.,,Kamienie na szaniec” –Alka, Rudego i Zośki. Na zakończenie tej szczególnej lekcji o patriotyzmie i bohaterstwie młodzież minutą ciszy uhonorowała pamięć tych, którzy walczyli, oddali życie za wolność Naszej ojczyzny.

Cześć i chwała Bohaterom!

Sylwia Kuźma-Langford-pedagog szkolny

Anna Tuczyńska-psycholog szkolny