AktualnościPrzedszkolestrona

Podsumowanie projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Z alergią przez życie – program edukacyjny dla przedszkolaków”.

Przedszkole nr 86 zakończyło udział w projekcie Ministerstwa Edukacji
i Nauki „Z alergią przez życie – program edukacyjny dla przedszkolaków”.

Projekt realizowany był we współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym
dietetyków Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, pod kierunkiem
dr Małgorzaty Kosteckiej w ramach współpracy wynikającej z podpisanego
porozumienia o współpracy między Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie
a Gminą Lublin, w związku z funkcjonowaniem
Miejskiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie.
Celem projektu było podniesienie poziomu wiedzy o alergenach i alergiach oraz
zwrócenie uwagi, że problem alergii jest często spotykany w grupie dzieci
w wieku 3-6 lat jak również opieka dietetyczna nad dziećmi z alergią
pokarmową.

Wszystkie Przedszkolaki  wraz z Paniami dzielnie pracowały przez cały rok szkolny. Podczas finałowej gali podsumowującej projekt otrzymaliśmy następujące nagrody i wyróżnienia:

Tytuł najbardziej aktywnego Przedszkola
upowszechniającego wiedzę o alergii i alergenach

I miejsce w konkursie na najlepszą stronę internetową upowszechniającą wiedzę o alergii i alergenach

I miejsce w konkursie „Zabawy i gry dla przedszkolaków upowszechniające wiedzę o alergii i alergenach” – grupa Szafirki

II miejsce w konkursie „Zabawy i gry dla przedszkolaków upowszechniające wiedzę o alergii i alergenach” – grupa Biedronki

Wyróżnienie w konkursie „Zabawy i gry dla przedszkolaków upowszechniające wiedzę o alergii i alergenach” – grupa Żuczki

I miejsce w konkursie Rodzinnym „Przedszkolaki jedzą zdrowo i kolorowo! Potrawy dla alergików. Konkurs Rodzinny” – Tymon Kowalski (grupa Biedronki)

III miejsce w konkursie Rodzinnym „Przedszkolaki jedzą zdrowo i kolorowo! Potrawy dla alergików. Konkurs Rodzinny” – Lena Klocek (grupa Żuczki)

Dodatkowo, podczas gali wręczenia nagród, nasze Przedszkole reprezentowały dzieci z grupy Dzwoneczki, które przygotowały piosenkę o alergii oraz dziewczynki z grupy Szafirki, które zaprezentowały samodzielnie napisany wiersz związany z tematyką alergii.

Gratulujemy wszystkim laureatom !

Dziękujemy Pani dr Małgorzacie Kosteckiej za możliwość uczestnictwa w projekcie Ministerstwa Edukacji i Nauki
„Z alergią przez życie – program edukacyjny dla przedszkolaków”.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Dyplom nr 1

Dyplom nr 2