Świetlicowe wieści

Pasowanie na Świetlika

W ubiegły piątek (17 listopada), byliśmy świadkami ważnej uroczystości świetlicowej. Tego dnia uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie dołączeni do grona naszych wspaniałych świetliczaków. Jednak, aby przyjąć to zaszczytne miano, dzielni pierwszoklasiści musieli najpierw przejść test gotowości świetlicowej, który składał się z kilku specjalnych prób:

Próby wiedzy

Próby zabawy

Próby wygimnastykowania języka

Próby sprawności

Próby znajomości zasad obowiązujących w świetlicy

Wszyscy uczniowie poradzili sobie wspaniale, zaliczając każdą próbę w świetnym stylu, doskonale się przy tym bawiąc. Mogliśmy więc w dobrych nastrojach przejść do najważniejszego punktu uroczystości. Najpierw wszyscy uczniowie wypowiedzieli słowa ślubowania wzorowego świetliczaka, na znak ślubowania na ręce Pana Dyrektora dzieci złożyły symboliczny papirus z tekstem ślubowania. Dzieci na pamiątkę ślubowania otrzymały dyplomy oraz słodkie niespodzianki. Po oficjalnych wystąpieniach świetliki udały się z wychowawcami na słodki poczęstunek.

Nauczyciele – Wychowawcy Świetlic Klas Pierwszych