Świetlicowe wieści

Dzień Mamy w świetlicy

Dzień Mamy to jedno z ważniejszych świąt w ciągu roku. Ten szczególny dzień, w którym nasze kochane Mamy mają swoje święto  obchodzony jest  26 maja. W tym dniu  wszystkie dzieci wyrażają szacunek i wdzięczność dla swoich  kochanych Mam. To święto przypomina, że każdej Mamie należy się wdzięczność i szacunek za jej poświęcenie, bezwarunkową miłość i trud jaki włożyła w wychowanie dzieci. Również w świetlicy szkolnej dzieci brały udział w różnych zajęciach z okazji Dnia Matki przygotowanych przez wychowawców, które  miały  na celu  wzmocnienie  więzi  rodzinnych. W czasie zajęć dydaktyczno – wychowawczych  uczniowie uczestniczyli w rozmowach na temat  roli  Mamy w życiu dziecka, układali opisy swoich Mam, oraz redagowali życzenia z okazji ich święta. W czasie zajęć plastyczno – technicznych uczniowie wykonywali różnymi technikami plastycznymi piękne wielobarwne laurki, róże, a także breloczki z kolorowego filcu w kształcie serca oraz serduszka z masy solnej dla swoich kochanych Mam.

Nauczyciele świetlicy.