OGÓLNOPOLSKI KONKURS HUMANISTYCZNY OMNIBUS 2022

W dniu 30 marca 2022 roku, 58 uczniów klas drugich i trzecich uczestniczyło w Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym  OMNIBUS 2022.

Konkurs organizowany jest w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień u dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste.

Konkurs w postaci testu wielokrotnego wyboru, zawiera pytania z zakresu języka polskiego – gramatyki, literatury i kultury języka polskiego. Podczas testu, dziecko musi rozważyć każdą odpowiedź i zdecydować, czy jest ona prawdziwa czy też fałszywa. Podstawową umiejętnością jest czytanie ze zrozumieniem oraz ogólna wiedza z języka polskiego.

Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie świetnie sobie poradzili.

Koordynatorzy konkursu:

Ewa Koniczyńska