Wyniki rozstrzygniętych konkursów klas IV-VIII

LAUREATKI KONKURSU „ WIDZISZ? REAGUJ! DZWOŃ 112”. NAGRODY I GRATULACJE OD WOJEWODY LUBELSKIEGO

Olga Jabłońska z kl.4e i Beata Kosior z kl.7d zostały nagrodzone podczas uroczystej Gali Konkursu „Widzisz? Reaguj! Dzwoń 112”,którego organizatorem był wojewoda lubelski  Lech Sprawka. Gala odbyła się 29 marca 2022r.w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. Uczennice odebrały z rąk wojewody dyplomy uznania i nagrody rzeczowe. Zaproszenie wojewody lubelskiego Lecha Sprawki do wzięcia udziału w organizowanym przez niego konkursie „Widzisz? Reaguj! Dzwoń 112” przyjęło ponad 500 uczniów ze 150 szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu województwa lubelskiego. Komisja konkursowa dokonała oceny nadesłanych prac w dn. 8-9 lutego 2022 r. Uczennica  naszej szkoły Olga Jabłońska zdobyła III miejsce w konkursie w kategorii: projekt lub prototyp maskotki promującej numer alarmowy 112. Jury wyróżniło też pracę Beaty Kosior w tej samej kategorii, za oryginalność , pomysłowość , estetykę  oraz jej wartości merytoryczne i artystyczne.

Celem konkursu adresowanego do młodzieży i dzieci było  uwrażliwienie  na potrzebę  udzielenia pomocy drugiemu człowiekowi  i  wzięcie odpowiedzialności za zdrowie i życie innych ludzi.  Konkurs promował też  treści dotyczące  działania numeru alarmowego 112 oraz wpłynął na  kształtowanie postaw pozwalających na właściwe korzystanie z numeru alarmowego 112. Rozwijał też  twórcze zdolności dzieci i młodzieży. Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński.  „Dzięki takim  przedsięwzięciom wzrasta świadomość społeczna w zakresie, jak ważny jest numer alarmowy 112 i jak ważną rolę pełni w przestrzeni publicznej” – mówił wojewoda lubelski Lech Sprawka podczas gali wręczenia nagród i dyplomów . Podczas gali odczytano też  list Ministra  Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka , w którym gratulował  wszystkim nagrodzonym i wyraził  wdzięczność  uczestnikom  za  poczucie odpowiedzialności społecznej  i  niezwykłą wrażliwość.

Dziękujemy Laureatkom i gratulujemy wysokich not konkursowych!

Joanna Kowalczyk

Opiekun prac konkursowych