Aktualności podstawowa

“Mój siłomierz”

Jeszcze zanim przeszliśmy na naukę zdalną chętni uczniowie klasy siódmej mieli okazję zaprojektować i stworzyć własny  przyrząd do pomiaru siły. Wykorzystując informację o zależności siły grawitacji (ciężaru ciała) od masy. Nauczyli się poprawnie wyskalować siłomierz, odczytać jego dokładność, zakres pomiarowy, a przede wszystkim wykonać pomiar siły ciężkości dowolnego ciała fizycznego.
Jestem dumna z twórczej pracy młodych konstruktorów. Dziękuję za wsparcie wszystkim rodzicom, którzy pomagali w wykonaniu i udzielaniu cennych wskazówek technicznych.
Wykonane projekty okazały się bardzo pomysłowe, a uczniowie z pasją prezentowali swoje prace. Siłomierze przedstawiono na poniższym zdjęciu, które zostało zrobione w pracowni fizycznej.

Młodzi wykonawcy:

Cebula J. 7a Zaręba M. 7b Rzepa K. 7d Być P. 7f