Świetlicowe wieści

Miś w roli głównej

25 listopada w świetlicy 62 tematem przewodnim był Pluszowy Miś, który od ponad stu lat towarzyszy dzieciom w codziennych zabawach, dodaje otuchy, pociesza, łagodzi lęk przed samotnością. Nie dziwi zatem fakt, że pluszowe misie jako jedyne z zabawek doczekały się swojego międzynarodowego święta. Ten dzień okazał się niezwykłą podróżą w świat zabawek, wśród których ta jedna, najbardziej rozpoznawalna i najbardziej ceniona przez dzieci od wieków jest ich przyjacielem.

Tego dnia radosne chwile świetlików obfitowały w różnorodne zabawy poznawcze, zręcznościowe oraz twórcze. Wiersz Haliny Szayerowej „Pożegnalna wizyta” był okazją do rozważań na temat upodobań misiów nie tylko tych pluszowych, ale także zapoznania się z ciekawostkami  na ich temat. Nie zabrakło również zabaw logicznych, słownych oraz plastycznych, które uruchomiły wyobraźnie i kreatywność dzieci. Podsumowaniem zajęć  była wspólna degustacja misiowych smakołyków.

Wszystkim przyjaciołom Pluszowego Misia serdecznie dziękujemy i  życzymy grona samych wiernych przyjaciół wokół siebie!

Wychowawcy świetlicy:
Anna Lis