Aktualności podstawowaŚwietlicowe wieści

Karnawał w świetlicy 62

Karnawał to tradycja związana z muzyką, tańcem, biesiadami i ucztami. Ważnym elementem tego czasu jest przepełniony kolorami, radosny bal. Nie mogło go zabraknąć także w świetlicy szkolnej nr 62. Uczniowie klas 1b, 1e  przygotowywali się do tego wydarzenia wykonując ozdoby karnawałowe, rekwizyty przydatne na balu –  ozdabiali maski, wycinali kolorowe okulary, tworzyli girlandy i łańcuchy, którymi przystroili wnętrze świetlicy. W dniu balu sala świetlicy zamieniła się  w krainę pełną superbohaterów, wróżek, księżniczek i innych barwnych postaci z bajek. Podczas balu uczniowie mieli okazję uczestniczyć w muzycznych zajęciach  poprowadzonych przez pana Mikołaja Giszczaka. Atmosfera podczas zabawy była fantastyczna, dzieci odśpiewały znane hity m.in.: „Początek”, „Małomiasteczkowy” Dawida Podsiadły. Wszyscy uczniowie brali udział w atrakcjach integrujących, takich jak: tańce i zabawy w parach z balonami, konkurencje z pierniczkami, wybory Królowej i Króla balu. Humor  dopisał wszystkim, nie zabrakło oczywiście wspólnej fotografii ze śmiesznymi minkami oraz karnawałowymi akcesoriami.

Wychowawcy świetlicy:

Izabela Wróbel