Mimozami jesień się zaczyna?

Dla nas rozpoczyna się narcyzami, krokusami i szafirkami.
Mimo że łaskawa jesień rozpieszcza nas widokiem kolorowych liści tańczących wokół nas, my wciąż tęsknimy za barwami wiosny. Dlatego postanowiliśmy posadzić cebule fioletowych i białych fiołków, żółtych narcyzów oraz ogromną paletę barw tulipanów. Efektem kwiatowej akcji będzie pachnąca i kolorowa ścieżka, która na wiosnę połączy części szkolną i przedszkolną.
Wspólne kopanie w ziemi scementowało społeczność Zespołu Szkół nr 12 w Lublinie, w której skład wchodzą Szkoła Podstawowa nr 14 im. Tadeusza Kościuszki oraz Przedszkole nr 86: p. Beatę Rybak z grupy „Gwiazdeczki”, p. Beatę Mącik z klasą1 b, p. Annę Zielińską z klasami: 4e, 8a i 8b, p. Magdalenę Dziubałtowską oraz p. Zygmunta Spryszyńskiego, bez którego pomocy pewnie sadzilibyśmy tulipany….do wiosny.
Serdecznie dziękujemy pomysłodawcy wielobarwnej akcji – panu Tycjanowi Tałandzie – przewodniczącemu Rady Rodziców klasy 8 b oraz Tacie Oliwiera, a także sklepowi OBI za wspaniałe prezenty w postaci czterystu cebul wiosennych kwiatów.

Anna Zielińska

Beata Mącik