„MIESIĄC NAUK PRZYRODNICZYCH”

W ramach „Miesiąca nauk przyrodniczych” miały miejsce różne wydarzenia, których celem było zachęcanie uczniów do poszerzania wiedzy z zakresu tych przedmiotów. W ramach przedsięwzięcia zrealizowano:

1. Z okazji Światowego Dnia Wody zorganizowano quiz poświęcony właściwościom wody i jej roli w przyrodzie. W organizację zadania została zaangażowana klasa 7f, która przygotowała stanowisko na szkolnym korytarzu oraz losy z pytaniami. Dla uczestników zabawy przewidziano cukierki. Uczniowie klas VII-VIII za bezbłędne odpowiedzi otrzymali bonusy w postaci ocen z chemii. Ponadto uczniowie z klas IV-VII wykonali plakaty oraz prezentacje multimedialne poświęcone tej tematyce. Nagrodą za wspaniale prace były oceny celujące z biologii i geografii.
  1. Przeprowadzono pokaz doświadczeń chemicznych z wykorzystaniem różnych substancji chemicznych. Doświadczenia dotyczyły otrzymywania wodnych roztworów soli. Uczniowie udzielali odpowiedzi na różne pytania np. od czego zależy szybkość rozpuszczania substancji stałych w wodzie.
  2. Chętni uczniowie klas VII-VIII wzięli udział w szkolnym konkursie fizycznym „Prawda czy fałsz”. Zmierzyli się z dziesięcioma zadaniami typu prawda-fałsz dotyczącymi zagadnień
    z działu „Hydrostatyka i aerostatyka”.
  3. Z okazji „ Międzynarodowego Dnia Ziemi” odbył się szkolny konkurs biologiczny. Zadaniem uczniów klas IV-VIII było wykonanie Eko-maskotki z materiałów biodegradowalnych.

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie!

Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych:

Agnieszka Moskal