Narodowe Święto Niepodległości

W dniu 10 listopada 2023 w Szkole Podstawowej nr 14 im. Tadeusza Kościuszki odbyła się uroczysta akademia z Okazji Narodowego Święta Niepodległości. W odświętnie udekorowanej przez Panią Joannę Kutnik dużej sali gimnastycznej zgromadziła się społeczność szkolna. Dyrekcja, Nauczyciele, Uczniowie klas IV-VIII o godzinie 11:11 odśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” włączając się tym do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”2023. Scenariusz montażu słowno -muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. Uczniowie byli ubrani w galowe stroje ozdobione kotylionami. Wprowadzono poczet sztandarowy szkoły. Uczennice kl. VIII b recytowały wiersze m.in. C.K. Norwida, E. Słońskiego, A. Słonimskiego, I. Krasickiego. Chór pod przewodnictwem Pani Katarzyny Wiśniewskiej śpiewał pieśni patriotyczne. Na zakończenie uroczystości głos zabrał Pan Dyrektor Lucjan Miciuk . Mówił o tym jak ważna jest historia dla teraźniejszości i pamięć o tych, którzy walczyli i pracowali ,by Polska mogła być niepodległa. Uczniowie wysłuchali programu w skupieniu.

Joanna Pastwa-Zalewska