Warsztaty kulinarne „Świąteczne pieczenie pierniczków”

W dniu 5 grudnia 2022 r. uczniowie z klas: 5a, 6e i 7c z Zespołu Szkół nr 12  w Lublinie wzięli udział w warsztatach kulinarnych, które odbyły się w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 26 w Lublinie, przy ul. Krochmalnej. Dzięki uprzejmości pedagogom specjalnym/ terapeutom mieliśmy okazję gościć na warsztatach kolejny raz. Za każdym razem nasi uczniowie są niezmiernie szczęśliwi z oferowanych zajęć. Tym razem nie mogło być inaczej J Zabawa połączona z nauką przyniosła wiele radości i satysfakcji. Nasi uczniowie poznali przepis na przepyszne pierniczki. Sami wykonali ciasto i uformowali kształty,  a następnie upiekli i udekorowali je. Po wystudzeniu tych wspaniałości kulinarnych nastąpiła degustacja. Uśmiech nie schodził z twarzy naszym uczniom. Taki widok, to „miód na serce” dla nauczycieli.

Warsztaty, to także świetna okazja do zacieśnienia więzi i zintegrowania uczniów  w środowisku lokalnym. To także przełamywanie wszelkich barier związanych  z nieśmiałością i poczucie sprawczości. Dzieci uczą się poprzez doświadczenie, a wszyscy doskonale wiemy, że tylko metody oparte na działaniu przynoszą najlepsze efekty.

Bardzo serdecznie dziękujemy za tak miłą atmosferę i życzliwość Pani Małgorzacie G., Panu Cezaremu D., Panu wicedyrektorowi Piotrowi M. oraz Pani metodyk Małgorzacie W. i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie J

mgr Anna Czubak

wicedyrektor ZS12 w Lublinie