MĄDROŚĆ UKRYTA W PRZYSŁOWIACH

Uczniowie klasy 1 c już doskonale wiedzą jak zachować się w bibliotece szkolnej, w jaki sposób korzystać z księgozbioru oraz gdzie szukać książek dla dzieci. W piątek 24 listopada mieli przyjemność uczestniczyć w ciekawych zajęciach w bibliotece szkolnej. Pani Zosia Jakóbczak przygotowała dla pierwszoklasistów zajęcia o przysłowiach. Dzieci poznawały przysłowia, a później ich wyjaśnienie na podstawie książki Grzegorza Kasdepke pt. „Co to znaczy…101 zabawnych historyjek, które potrafią zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń” Na zakończenie zajęć odbył się quiz. Na podstawie fragmentów z ulubionych bajek należało odgadnąć tytuł książki dla dzieci. Wszyscy uczniowie, którzy udzielili prawidłowej odpowiedzi otrzymali w nagrodę zakładkę do książki i plan lekcji.

Bardzo dziękujemy Pani Zosi za interesującą lekcję czytelniczą.

wychowawczyni

Krystyna Szerzeniewska