Warsztaty Metodą Ruchu Rozwijającego według Weroniki Sherborne w klasie 1d

Każdym zespołem  klasowym w szkole opiekuje się wychowawca-nauczyciel. Niektóre klasy są jednak szczególnie wyróżnione poprzez fakt, że pracuje w nich aż dwóch nauczycieli. Ten drugi nauczyciel to dla klasy prawdziwy skarb. Jest to zawsze wysokiej klasy specjalista, zwykle absolwent kilku kierunków studiów posiadający bardzo dużą wiedzę specjalistyczną. W klasie Id funkcję nauczyciela współorganizującego kształcenie specjalne pełni Pani Angelika Kawecka. Prowadzi wspólnie z innymi nauczycielami zajęcia edukacyjne realizując zintegrowane działania i zajęcia określone w programie, pracę wychowawczą, udziela pomocy nauczycielom prowadzącym zajęcia edukacyjne w doborze form i metod pracy z uczniami niepełnosprawnymi, prowadzi inne zajęcia odpowiednie ze względu na indywidualne potrzeby rozwojowe i edukacyjne oraz możliwości psychofizyczne uczniów, w szczególności zajęcia rewalidacyjne.

Właśnie dzięki inicjatywie Pani Angeliki oraz akceptacji i pomocy Rodziców uczniów oraz wychowawcy pani Marzanny Lebedziuk, w klasie 1d rozpoczęły się zajęcia, które pozwoliły na przeniesienie się do wspomnień z czasów wczesnego dzieciństwa. Turlanie, przeciąganie, owijanie w kocyki sprawiają naszym uczniom wiele radości. Czy jest ktoś kto tego nie lubi? Pani Angelika jest trenerem Ruchu Rozwijającego I˚ i postanowiła podzielić się swoim umiejętnościami organizując cykl warsztatów Metodą Ruchu Rozwijającego wg Weroniki Sherborne. Nie bez powodu zajęcia zaczęły się już w kwietniu, gdyż kwiecień to miesiąc świadomości i wiedzy na temat autyzmu.  W związku z tym, pragnęliśmy przypomnieć naszym uczniom, jak ważna jest tolerancja i szacunek dla każdego człowieka oraz uwrażliwienie na akceptację różnorodności i odmienności rozwojowej oraz budowanie atmosfery bezpieczeństwa w grupie.  Zajęcia mają  na celu zapoznanie uczniów z tą metodą w sposób dla nich przystępny i atrakcyjny. Pokazanie uczniom, jak ważne jest budowanie poczucia przynależności grupowej, więzi społecznych poprzez ruch, który rozwija świadomość ciała i umysłu. Uczniowie uczestnicząc w zajęciach uczą się, że każdy z nas jest inny i wyjątkowy, a bliskość i bezpieczeństwo jest podstawą rozwoju społecznego.

Serdecznie podziękowania pragniemy przekazać Rodzicom uczniów kl. 1d za pomoc w organizacji zajęć oraz nieustające wsparcie dla wszystkich naszych inicjatyw! Dziękujemy!!!

Angelika Kawecka
Marzanna Lebedziuk