Miś w roli głównej – warsztaty twórcze w klasie 2d

Światowy Dzień Pluszowego Misia był inspiracją warsztatów twórczych, w których uczestniczyli uczniowie klasy 2d. Bohaterem był pluszowy miś. Od ponad stu lat towarzyszy on dzieciom w codziennych zabawach, dlatego pluszowe misie jako jedyne z zabawek doczekały się swojego międzynarodowego święta. Ta niecodzienna uroczystość była okazją do kreatywnych zajęć  plastycznych, podczas których dzieci wykonały swoją maskotkę. Wykazały się inspiracją twórczą, uruchomiły wyobraźnię szyjąc i ozdabiając pluszowego misia. Uczestniczyły w procesie tworzenia maskotki od początku, miały możliwość obserwowania szycia misia na maszynie krawieckiej. Nie zabrakło również zabaw poznawczych i zręcznościowych. Podsumowaniem zajęć była wspólna degustacja misiowych smakołyków. Dziękujemy Rodzicom oraz Pani Ani Marzec-Błasik za pomoc w procesie tworzenia maskotki.

wych. Anna Lis