Koło Naukowe “Diamenty 3D”

W roku szkolnym 2023/2024  uczniowie klasy 3D biorą udział w VIII. edycji programu oświatowego dla szkół podstawowych, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza Być jak Ignacy „Nauka pełna energii”. Uczniowie z pomocą Ignacego, robota Blu oraz ciekawych gości w trakcie zajęć Koła Naukowego “Diamenty 3D” uczą się pracować metodą naukową, dowiadują się jak stawiać trafne pytania badawcze, formułować hipotezy, a następnie je weryfikować. Uczestnicy zdobywają wiedzę o wielu różnych rodzajach energii, a także poznają ciekawych, współczesnych naukowców i specjalistów z dziedziny energetyki. Ten miesiąc jest poświęcony energii geotermalnej. W ramach koła uczniowie poznawali sposoby pozyskiwania energii z zasobów geotermalnych i w ramach “Podróży do wnętrza ziemi” wykonali wspaniałe modele kuli ziemskiej z plasteliny, które następnie przecięli, by obserwować jej przekrój.

Koordynator Marzanna Lebedziuk