Aktualności podstawowa

Inauguracja działalności Szkolnego Koła Caritas

Dnia 15 listopada 2018 r.  uroczyście zainaugurowaliśmy  działalność  Szkolnego Koła Caritas. Wydarzenie to wpisuje się  w historię Zespołu Szkół nr 12.

Koło zostało powołane na wniosek Pana  Dyrektora szkoły – Lucjana Miciuka. Opiekę duchową  nad czterdziestoma  trzema wolontariuszami  sprawować będzie Ksiądz Kanonik Eugeniusz Zarębiński- Proboszcz Parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika W Lublinie. Tylu uczniów klas czwartych  Szkoły Podstawowej nr 14 im. Tadeusza  Kościuszki złożyło  deklarację  podjęcia służby na rzecz potrzebujących. „Ich serca są bardzo gorące, bo dostrzegają, że współczesny świat cierpi na brak miłości, więc chcą się nią dzielić i nieść ją tam, gdzie najbardziej jej brakuje”- mówi o swoich podopiecznych opiekunka i inicjatorka koła- katechetka Joanna Kowalczyk. Patronem koła został wybrany Święty Jan Paweł II. Nosić imię takiego Patrona to dla nas zaszczyt i zobowiązanie a Jego postawa pełna miłości i szacunku wobec każdego człowieka  będą inspiracją w podejmowanych zadaniach.

W czasie uroczystości powołania Szkolnego Koła Caritas młodzi wolontariusze zaprezentowali program artystyczny o idei dobra i bezinteresowności zatytułowany: „ Sercem patrz…” Podpisano też dokument  powołujący Szkolne Koło Caritas w Zespole Szkół nr 12 w Lublinie. Opiekunka Szkolnych Kół Caritas Archidiecezji Lubelskiej – Monika Matacz wręczyła członkom koła legitymacje wolontariackie. Podsumowano też Szkolny Konkurs Wiedzy o Świętym Janie Pawle II-„Myśląc Ojczyzna” i wojewódzki konkurs edukacyjny: „ Pokoloruj swój Świat”. Laureatom i uczestnikom konkursów wręczono pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Grupa  Caritas  prowadzić będzie działania  o charakterze dobroczynnym,  włączając się w  zadania opiekuńcze i wychowawcze na terenie szkoły, parafii  i Archidiecezji. Chcą pomagać, bo wiedzą, że Caritas znaczy Miłość.