Klasa III D z wizytą na Dyniowej Farmie w Hotelu Royal Botanic

Wizyta na farmie dyń to z pewnością niezapomniane przeżycie dla każdego, kto ceni sobie kontakt z przyrodą i chce dowiedzieć się więcej na temat popularnego warzywa. Pierwszą dynię do Europy przywiózł Krzysztof Kolumb. Botanicy traktują dynię jako owoc, ale jest ona zwykle traktowana zwyczajowo jako warzywo. Jesienią w Polsce, odbywają się festiwale dyniowe, na których można nie tylko spróbować różnego rodzaju potraw z dyni, ale także wziąć udział w wycieczkach po farmach, gdzie rosną. Podczas wizyty na Farmie Dyń w Hotelu Royal Botanic dzieci poznawały różne odmiany dyni i dowiedziały się, jakie są ich zastosowania w kuchni oraz jakie właściwości zdrowotne posiadają. Bardzo cieszyły się, gdy mogły samodzielnie je wydrążyć. Dzięki wycieczce dzieci w ciekawy sposób spędzały czas z przyjaciółmi, zdobywały nowe doświadczenia i wiedzę na temat uprawy dyni. Dynie służyły także do zabawy, rozwijania kreatywności i zdolności manualnych. Jak zawsze mogliśmy liczyć na piękną sesję w jesiennej scenerii, którą zrealizował dla nas nieoceniony fotograf “Krzysztof Sałaj FotoK2”, tata Mikołaja. Będzie to wspaniała pamiątka tegorocznej złotej, polskiej jesieni. Za pomoc w opiece nad dziećmi serdeczne podziękowania składamy pani Edycie Wiśniewskiej i pani Ewie Bogut.

Marzanna Lebedziuk