Klasa III D w Sali “Ognik” Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 4 w Lublinie

Orientacja zawodowa w klasach I-III może być organizowana w sposób bardzo ciekawy i atrakcyjny. Służą temu  między innymi wycieczki tematyczne. Edukacja wczesnoszkolna ma za zadanie nie tyko realizację celów edukacyjnych i wychowawczych, ale też wykształcenie u najmłodszych uczniów kompetencji przygotowujących do dorosłego życia. Wspiera uczniów w zakresie rozpoznawania zainteresowań  i predyspozycji zawodowych. Odkrywa też talenty i pasje z tym związane. Orientacja zawodowa jest także wstępem do doradztwa zawodowego. Dzięki wycieczce edukacyjnej uczniowie klasy III D poznali zawód strażaka, specyfikę pracy jednostki straży pożarnej, zasady postępowania w czasie zagrożenia pożarem, elementy pierwszej pomocy. Dzięki temu poszerzyli swoją wiedzę o świecie. Chłopcy i dziewczęta mogli założyć specjalnie dla nich przygotowane ubrania koszarowe i bawić się w pięknie zorganizowanej sali. Wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami. Wiele radości sprawiło zwiedzanie garażu z wozami bojowymi, motorówką i quadami.  Dziękujemy pani Ewie Bogut za pomoc w opiece nad uczniami.

Marzanna Lebedziuk

Edyta Wiśniewska