Lublin is YOUth – spotkanie członków Samorządu Uczniowskiego z Zastępcami Prezydenta Miasta Lublin oraz Młodzieżową Radą Miasta.

22 marca w Lubelskim Centrum Konferencyjnym przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – Aleksandra Rymarczyk oraz Bartosz Trybuła wzięli udział w spotkaniu z udziałem Zastępców Prezydenta Miasta Lublin – Panem Mariuszem Banachem, Panią Beatą Stepaniuk – Kuśmierzak, reprezentacją wydziałów merytorycznych Urzędu Miasta Lublin oraz Młodzieżową Radą Miasta.

Celem spotkania było omówienie zaplanowanych działań środowiska oświatowego w związku z uzyskaniem przez Lublin tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży. Dyrektorzy oraz opiekunowie jako osoby bezpośrednio związane z pracą Samorządów Uczniowskich wzięli udział w merytorycznym panelu dyskusyjnym na temat działalności samorządowej w lubelskich szkołach. Ciekawym punktem spotkania były warsztaty w ramach programu Akademia Miasto oraz wzajemna wymiana dobrych praktyk. Uczniowie zaś wzięli udział w inspirujących warsztatach integracyjnych, dzięki którym utworzyły się nowe znajomości i więzi, które zdecydowanie przełożą się na efektywność działań uczniów w przyszłości.

Aneta Dams wicedyrektor szkoły, opiekun Samorządu Uczniowskiego

Marzanna Lebedziuk – opiekun Samorządu Uczniowskiego