AktualnościPrzedszkole

„Na tropie zdrowego odżywiania”- grupa Gwiazdeczki

Grupa Gwiazdeczki wzięła udział w realizacji Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Na tropie zdrowego odżywiania”. Projekt ma na celu kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych u dzieci. Wprowadza dzieci w świat warzyw i owoców w zupełnie wyjątkowy sposób. Dzieci otrzymują specjalną misję uratowania świata przed kaszlowymi tornadami i katarowymi powodziami od profesora Animki, który zaniepokojony brakiem ważnych składników odżywczych wyznacza przedszkolakom zadania skoncentrowane wokół 8 warzyw i owoców. Zabawnie nakreślona historia i ujmująca postać profesora wzbudza ciekawość i sympatię przedszkolaków. Poprzez realizację „misji profesora Amiki” dzieci zyskują pewność siebie oraz robią duży krok w kierunku kształtowania postawy prozdrowotnej.