„Kamera! Akcja!” Ekipa filmowa w naszej szkole

Blask reflektorów, profesjonalny makijaż oraz znakomici aktorzy – uczniowie Gimnazjum nr 27, o których niewątpliwie już wkrótce będzie głośno w filmowym środowisku – oto plan zdjęciowy na korytarzach ZS nr 12 w Lublinie.

W ramach kolejnej edycji „Bitwy Prawnej” pod patronatem Adwokatury Polskiej grupa „Powidok” nakręciła spot piętnujący niebezpieczne zachowania wśród nastolatków, który lada dzień będzie można obejrzeć na youtube. Za kamerą stanął bystrooki operator Mateusz Pastuszak, charakteryzację wykonała śliczna wizażystka Sylwia Krakowiak z Bocca Visage, zaś całością sprawnie zarządzał niestrudzony Przemysław Gomuła. W głównych rolach wystąpili doskonale zapowiadający się gwiazdorzy Mateusz Solski oraz Jarosław Zięba, któremu reżyser wróży rychłe otrzymanie Oscara. Partnerowała im plejada artystów: Ewa Maria Górska, Izabela Mróz, Wiktoria Kozak, Kamil Czapek, Tobiasz Galiński, Karol Gawryszuk i Jakub Kniażuk.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że ekipa filmowa „Powidok” niedługo rozpocznie zdjęcia do kolejnego projektu. Nasi uczniowie, pełni nadziei na angaż, już ćwiczą przed lustrem mimikę. Nawet jeśli nie powiedzie im się na castingu, zawsze będą mogli wykorzystać aktorskie zdolności przy nauczycielskim biurku.

Anna Zielińska