IV d z wizytą na farmie wuja Toma

Wizyta w Dyniolandii okazała się niezwykle ciekawą i fascynującą przygodą. Uczniowie mieli okazję odwiedzić mini zoo, park rozrywki oraz farmę dyń – wszystko to było utrzymane w uroczym klimacie retro z początków XX wieku. Dzieci miały również możliwość odwiedzenia zagrody z przyjazdnymi zwierzętami, nakarmienia ich oraz zaopiekowania się nimi. Czwartoklasiści próbowali swoich sił w zbożowym wyścigu, pokonywali ścieżkę sensoryczną, a także starali się znaleźć wyjście ze słomianych labiryntów. Wyszaleli się w parku linowym oraz na dmuchanej dynii, która okazała się dla nich nie lada atrakcją.

Miłym akcentem okazało się również gromadzenie pamiątek z wyjazdu, bowiem większość uczniów wróciłą do domów z pokaźnej wielkości dynią i pomysłami na kulinarne eksperymenty z jesiennym warzywem w roli głównej.

Weronika Zięba