Icemania: Lekcje na lodowisku

Poniedziałek był inny, niż zwykle. Integrowaliśmy się, jeżdżąc na łyżwach. Klasa 5F spędziła aktywny dzień na lodowisku „Icemania”. Zwiedziliśmy też nowy dworzec autobusowy i przyjrzeliśmy się miastu z dachu budynku.

Niektórzy uczniowie doskonalili technikę jazdy na łyżwach. Dla innych było to pierwsze spotkanie ze sportem na lodzie. Cel, jaki nam przyświecał, to jednak integracja i dobra zabawa. Nie na co dzień przecież spotykamy się na łyżwach w klasowym gronie. Podczas wycieczki nie zabrakło okazji, by wspomnieć co nieco na temat historii Lublina – obecnej dzielnicy Za Cukrownią. Nowa roślinność na dworcu stała się pretekstem do rozmowy na temat flory – nietypowych gatunków kwiatów na świecie.

Uśmiech i zadowolenie dzieci stanowiło najlepszy komentarz na temat wspólnego wyjścia, które skłoniło nas do planowania kolejnej sportowej wycieczki. Opiekę nad uczniami sprawowała wychowawczyni – Anna Jasińska – nauczycielka języka
polskiego oraz nauczyciel geografii – Marcin Pawłowski.

Autor: Anna Jasińska