AktualnościPrzedszkole

Gwiazdeczki „Wkręcają się w czytanie”

Dzieci z grupy Gwiazdeczek włączyły się w ogólnopolski projekt edukacyjny pt. „Wkręceni w czytanie – „Jak powstało…, legendy o miastach i regionach Polski”. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest Przedszkole nr 435 w Warszawie , pod Honorowym Patronatem Burmistrz Dzielnicy Bemowo Urszuli Kierzkowskiej oraz Publicznej Biblioteki w dzielnicy Bemowo M.St. Warszawy.

Koordynatorkami projektu w Przedszkolu nr 86 w Zespole Szkół nr 12 w Lublinie są Pani Wicedyrektor Beata Owczarek i Ewa Kowalik.

Podczas pierwszego etapu dzieci z grupy Gwiazdeczek utrwaliły wiedzę na temat powstania Polski. Panie wraz z dziećmi sięgnęły po literaturę – „Legendę o Lechu , Czechu i Rusie”. Na postawie historii dzieci wznosiły grody wykorzystując do tego różnorodne materiały m.in. klocki, dary Froebla, przybory i materiały plastyczne. Następnie stworzyliśmy  konturową mapę Polski, która posłuży nam jako tło do zaznaczania ważnych informacji. Na wstępie zaznaczyliśmy Morze Bałtyckie oraz góry. Wyszukaliśmy ciekawostek o morzu – roślinach i jego mieszkańcach. Pani wiola opowiedział nam o górskich wędrówkach oraz przymierzaliśmy wyposażenie . Zwróciliśmy uwagę na bezpieczeństwo podczas uprawiania sportów zimowych i stosownego stroju w często zimnych trudnych warunkach.

Na mapie Polski zaznaczaliśmy również główne rzeki Polski: Wisłę i Odrę. Poszerzyliśmy swoją wiedzę o informacje na temat państw które z Polską sąsiadują. Cdn.