Festiwal Aktywności Młodych

Dnia 24 października przedstawiciele naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w projekcie organizowanym przez Fundację Sempre a Frente – Festiwal Aktywności Młodych. W czasie aktywności festiwalowych młodzież  zdobywała wiedzę i umiejętności z zakresu przygotowywania i realizowania inicjatyw młodzieżowych, a także pozyskiwania informacji o wydarzeniach i programach edukacyjnych skierowanych do młodych ludzi czy wolontariatu. Uczestnicy mogli porozmawiać z ekspertami w tych dziedzinach oraz poznać organizacje pozarządowe i instytucje kulturalne działające w Lublinie. Ponadto, w związku z coroczną Kampanią Time to Move, podczas festiwalu młodzież miała możliwość uzyskania informacji, czym jest Wolontariat Europejski oraz porozmawiać  z wolontariuszami zagranicznymi, którzy obecnie przebywają w Lublinie, a także dowiedzieć się o studiach czy pracy w Europie. Podsumowaniem Festiwalu był udział w czterech różnorodnych spacerach lubelskich, pokazujących historię, tradycję i kulturę Lublina w rocznicę 700 – lecia nadania praw miejskich. Efektem współpracy z fundacją jest między innymi możliwość goszczenia w szkole wolontariuszy europejskich, którzy realizują autorskie warsztaty edukacyjne, kulturowe, językowe, artystyczne w ramach prestiżowego programu Erasmus +.

Wydarzenie bardzo spodobało się wszystkich uczestnikom. Nawiązano nowe znajomości i kontakty, a owocem spotkania jest grupa utworzona  na Facebook-u.

Zdjęcia i relacje z festiwalu znajdują się na stronie grupy: Facebook, link do grupy

Sylwia Kuźma-Langford