AktualnościPrzedszkole

Legenda o Warszawskiej Syrence- Gr. Gwiazdeczki

Na kolejnym spotkaniu z legendą  – Dzieci  grupy Gwiazdeczek wysłuchały historii „Syrenki Warszawskiej” , wykonały pracę plastyczną  pod tym samym tytułem. Zaznaczyliśmy wraz z Panią na konturowej mapie Polski naszą stolicę Warszawę. Obejrzeliśmy prezentację o ważnych budynkach i miejscach w Warszawie. Aby jeszcze lepiej poznać historię, wybraliśmy się do sali historycznej gdzie Pan Jacek – pasjonat historii i dziejów Polski przybliżył nam dzieje Powstania Warszawskiego.

Janusz Korczak to przyjaciel dzieci i prekursor praw dziecka – o jego wspaniałej historii dowiedzieliśmy podczas wizyty w bibliotece.

Aby uczcić „Wolność” – przygotowaliśmy wraz z grupą Dzwoneczków Akademię z okazji Święta Odzyskania Niepodległości dla naszej społeczności przedszkolnej.