FitSchool – Energia i Zdrowie w Naszej Szkole!

Z radością informujemy, że nasza szkoła włączyła się w aktywny program FitSchool, mający na celu promowanie zdrowego stylu życia wśród naszych uczniów. FitSchool to innowacyjny projekt, który wspiera nauczycieli wczesnoszkolnych, wychowawców oraz opiekunów świetlicy w integracji aktywności fizycznej z codzienną rutyną szkolną.
**Cele Programu:**
– **Poprawa kondycji fizycznej:**
Codzienne ćwiczenia fizyczne pomagają uczniom polepszyć swoją wytrzymałość, siłę i zwinność.
– **Wsparcie rozwoju umysłowego:**
Regularny ruch jest nie tylko dobry dla ciała, ale również dla umysłu. Aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na koncentrację i pamięć.
– **Redukcja stresu:**
Ćwiczenia relaksacyjne i momenty aktywnego wypoczynku pozwalają uczniom na “reset” podczas intensywnego dnia szkolnego.
– **Promocja zdrowego stylu życia:**
Program wzbudza zainteresowanie zdrowymi nawykami, ucząc dzieci, jak ważna jest aktywność fizyczna dla ich ogólnego dobrostanu.
Atrakcyjne i różnorodne zajęcia z wirtualnym trenerem są niesamowitym wsparciem dla nauczyciela podczas krótkich zajęć śródlekcyjnych tzw. „przerwy dla mózgu”. Treningi są dostosowane do wieku i możliwości uczestników, aby każdy mógł czerpać z nich maksymalną radość i korzyści.
Efekty są widoczne nie tylko w większej aktywności fizycznej dzieci, ale również w ich postawach – uczniowie są bardziej zmotywowani, zadowoleni i gotowi do efektywniejszej nauki. Projekt FitSchool to też wspaniała okazja do budowania pozytywnych relacji między uczniami oraz wzmocnienia ducha zespołowego.
Jesteśmy przekonani, że dzięki FitSchool nasza szkolna społeczność stanie się jeszcze bardziej dynamiczna i zainspirowana do prowadzenia zdrowego, aktywnego trybu życia. Zapraszamy wszystkich nauczycieli do włączenia się w aktywności i cieszenia się energią, jaką daje ruch!
Koordynatorzy,
Aneta Dams