Klasa 4e na warsztatach przyrodniczych i chemicznych na UMCS

W dniu 28 listopada 2023 roku uczniowie klasy 4e uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych zorganizowanych w Muzeum Zoologicznym UMCS i warsztatach chemicznych odbywających się na Wydziale Chemii UMCS. W czasie wizyty w muzeum uczniowie poznali różnorodne gatunki fauny występujące na terenie Polski i Świata oraz usłyszeli wiele ciekawostek na ich temat. W przeprowadzonym na koniec zajęć quizie sami mogli się przekonać, ile informacji udało im się zapamiętać. Na warsztatach chemicznych uczniowie dowiedzieli się, co powoduje, że atrament sympatyczny jest niewidoczny oraz samodzielnie przeprowadzili reakcję, w której powstawał dwutlenek węgla. Warsztaty sprawiły uczniom wiele radości, a samodzielne badanie świata jest najefektywniejszym sposobem na rozwijanie zainteresowań.

Aneta Borkowska
Adrianna Wiechnik