Bezpieczeństwo nieletnich. Wizyta pracowników SW w ramach lekcji Wiedzy o społeczeństwie

Nic tak nie ugruntowuje umiejętności zdobytych podczas lekcji jak możliwość skonfrontowania poznanej wiedzy z praktyką. Dzięki nawiązaniu współpracy z Aresztem Śledczym w Lublinie uczniowie trzech klas ósmych (8b, 8c, 8g) w ramach przedmiotu Wiedza o społeczeństwie wzięli udział w prelekcji na temat odpowiedzialności nieletnich wobec prawa. Mogli na własne oczy zobaczyć, jak pracuje Narta – najlepszy nos w lubelskiej jednostce penitencjarnej, posłuchać o służbach mundurowych i specyfice ich pracy, zobaczyć wyposażenie zawodowe pracowników SW. Goście opowiedzieli historie z życia wzięte, z których płynął jeden morał: Wolność to stan umysłu. Zniewolonym można być, nawet żyjąc na wolności, jeśli wejdzie się na drogę przestępczości. W interesujący sposób podsumowali przekazaną uczniom wiedzę na temat bezpieczeństwa nieletnich i ich odpowiedzialności prawnej.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy z chęcią nawiązują współpracę z naszą szkołą, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem, w szczególności Panu płk. Jackowi Wróblowi – Dyrektorowi Aresztu Śledczego, ppor. Arturowi Krysie, st. sierż. sztab. Markowi Meksule oraz panu Jackowi Jabłońskiemu. W najbliższym czasie planujemy zorganizować kolejne prelekcje z udziałem pracowników SW celem poszerzania horyzontów poznawczych wszystkich uczniów uczących się się w naszym Zespole Szkół.

Zachęcamy również do zapoznania się z artykułem umieszczonym na głównej stronie Aresztu Śledczego w Lublinie na temat spotkania w naszej Szkole:

Z wyrazami szacunku,

Aneta Dams