Sprzątamy lasek na Sławinie

Informacje organizacyjne:
Data: sobota, 16 września, godzina 10.00
Miejsce zbiórki: ulica Aksamitna w Marysinie
Zapewnione worki na śmieci, rękawice i wywóz zebranych odpadów
Informacja od organizatora:
Już 16.09.2023 r. planujemy akcję porządkową na bardzo zaśmieconym pustostanie leśnym na końcu ul. Szafranowej w Lublinie (dzielnica Sławin). Startujemy o 10:00 od strony granicy Miasta Lublina ul. Aksamitnej w Marysinie. Przed dojściem do lasu w Marysinie znajduje się pomnik poległych w czasie II wojny światowej. Na pobliskim terenie w Marysinie miała miejsce nieudana potyczka powstańców z Niemcami podczas II wojny światowej. Pamiętają o tym niektórzy  podczas kilku świąt w roku. Młodzież zbiera się pod pomnikiem i przypominane są tamte wydarzenia. Las natomiast jest przez wszystkich zapomniany.
Teren był zgłaszany wielokrotnie do Straży Miejskiej. Niestety, ale nie ma chętnych na posprzątanie, dlatego zróbmy to razem. Jest to teren znajdujący się w obwodzie naszej szkoły i zachęcamy  uczniów wraz z rodzicami do wzięcia udziału w tej akcji. Ten las to świetne miejsce do spacerów, ale niestety bardzo zaśmiecone.