Aktualności podstawowa

EUROPEJSKI QUIZ FINANSOWY 2018

Dnia 27 lutego uczniowie klas 7 oraz 2 gimnazjum przystąpili do etapu szkolnego w konkursie wiedzy pt. „Europejski Quiz Finansowy”. Organizatorem jest Fundacja Warszawskiego Instytutu Bankowości, realizator projektu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży Bakcyl we współpracy ze Związkiem Banków Polskich i Europejską Federacją Bankową.

Aby zakwalifikować się do etapu krajowego, uczestnicy konkursu musieli odpowiedzieć na 15 pytań dotyczących, między innymi, zagadnień o bezpiecznej tożsamości w sieci, bezpieczeństwie transakcji bezgotówkowych, pożyczaniu, inwestowaniu i oszczędzaniu.

Do kolejnego etapu –  krajowego – z każdej klasy wyłoniono Zespoły Finalistów:

klasa 7 A: Igor Białek, Adrian Ścibiorski

klasa 7 B: Dominik Musik, Jakub Żak

klasa 7 C: Alber Kowaluk, Szymon Nowomiński

klasa 7 D: Wanessa Zawada, Kacper Kozak

klasa 2 gimnazjum A: Daria Sagan, Łucja Maj

klasa 2 gimnazjum B: Michał Szmit, Mateusz Czerw

klasa 2 gimnazjum C: Ewa Górska, Maksymilian Wilkos.

Etap krajowy odbędzie się już 13 marca i przeprowadzony zostanie on-line, przy użyciu platformy Kahoot oraz kanału Youtube. Zwycięski Zespół Finalistów zostanie zaproszony do trzeciego, ostatniego – finału europejskiego w  BRUKSELI.

Koordynatorzy: Ewa Iwan, Kamil Szpyt