Aktualności podstawowakonkursy SP14

PODSUMOWANIE MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O PIERWSZEJ POMOCY, PCK I CPR

1 marca w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs wiedzy o pierwszej pomocy, PCK i CPR. Nad konkursem patronat honorowy objął dyrektor szkoły – mgr Lucjan Miciuk i Polski Czerwony Krzyż Oddział w Lublinie oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

W konkursie wzięło udział 6 drużyn:

WYNIKI:

I miejsce – Z. Rejner i T. Żórawski – Szkoła Podstawowa nr 14 w Lublinie;

II miejsce– A. Mielniczuk i M. Wieczorski- Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublinie;

III miejsce – N. Lagun i E. Kwiatosz- Szkoła Podstawowa nr 47 w Lublinie;

Celem konkursu było: promowanie zasad udzielania pierwszej pomocy wśród uczniów oraz kształtowanie właściwych postaw takich jak: bezinteresowna pomoc, wolontariat.

Aktywny udział w przygotowaniu i przeprowadzeniu konkursu brali uczniowie: J. Czarecką i A. Ścibiorski z klasy 8a oraz I. Ausz i J. Wojtyła z klasy 8c. Konkurs rozegrany został za pomocą Kahoota- platformy internetowej.

Sponsorem nagród był: PCK, KOWR oraz biblioteka szkolna. Za I miejsce uczniowie otrzymali vouchery na 8 godzinny kurs pierwszej pomocy zakończony certyfikatem.

Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy Wszystkim szkołom za udział w konkursie. Życzymy dalszych sukcesów:)

Koordynatorzy konkursu:

Małgorzata Ostaszewicz