Andrzejki w klasach I-III

Andrzejki 2023, tak jak co roku – wypadają w nocy z 29 na 30 listopada. Oznacza to, że przypadają w wigilię imienin Andrzeja. Uważa się, że historia andrzejek sięga nawet starożytności, a dokładniej starożytnej Grecji. Polskie piśmiennictwo wspomina o nich po raz pierwszy pod koniec XVI wieku. W dniu 29 listopada uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział najpierw w klasowych zabawach andrzejkowych, przy których było mnóstwo śmiechu. Później wszyscy uczestniczyli w wielkim balu zorganizowanym przez Radę Rodziców.  Hasłem przewodnim balu były “Czarodziejki i czarodzieje”, ale na sali gimnastycznej można było spotkać przeróżne baśniowe stwory.  Utraconą w tańcu  energię dzieciaki uzupełniały podczas poczęstunku. Było super!

sfasfaad